untitled Created with Sketch.

سردار ابوالفضل شکارچی: نمایشگاه ملکه کشتی ربا تبدیل تهدید به فرصت با اقدامات فرهنگی است

۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۸:۳۷ ق.ظ

افتتاح نمایشگاه کارتون و کاریکاتور «ملکه کشتی رُبا» با موضوع توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس و اقدام متقابل ایران با حضور سردار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح برگزار شد.

سردار شکارچی

سردار شکارچی در این مراسم گفت: آنچه که می‌تواند عمق راهبردی را نمایش دهد و تبیین کند، کار فرهنگی است. با کار فرهنگی می‌توان بسیاری از تهدیدها را به فرصت بدل کرد. باید نگاهمان به تهدیدها باشد و آن‌ها را دفع کنیم، و نه فقط دفع که تبدیل به فرصت کنیم. ضمن اینکه از ظرفیت پیش روی خودمان غافل نشویم. اینجاست که نقش هنرمندان برجسته می‌شود.

وی افزود: امروز دشمن از هنر باطل خودش در چارچوب آرمان‌ها و راهبردهای باطل خودش حداکثر بهره‌برداری را می‌کند.متأسفانه گاهی از ظرفیت‌های عظیم خودمان بهره نمی‌بریم که مهمترین آن‌ها بسیج و بسیجیان هستند. این بسیج، هم درون کشور است، هم در جهان اسلام. رهبر معظم انقلاب هرگاه مفهوم بسیج ده‌ها میلیونی را به کار می‌برند، منظورشان ظرفیت‌های جهان اسلام است وگرنه ممکن است این افراد در هیچ جایگاه بسیج قرار نگرفته باشند و در هیچ پایگاه بسیج هم ثبت نام نکرده باشند.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: باید از فضای مجازی علیه دشمن استفاده کرد، یعنی هم تهدید را سد و هم تبدیل به فرصت کرد. یک نمونه آن همین کارهایی است که جوانان کشور انجام می‌دهند. در مقایسه با حوزه سخت، در حوزه جنگ نرم باید موفقیت‌های بیشتری به دست می‌آوردیم. در گام دوم انقلاب، جوانان متولیان اصلی کشور هستند.

وی افزود: البته در گام نخست هم اینچنین بود و اکثر فرماندهان ما در دفاع مقدس با آن عملکرد خوبشان اکثراً کمتر از ۲۶ سال داشتند. ما زمانی برای ساخت یک نارنجک دستی هم محتاج بودیم و به چند برابر قیمت آن را خریداری می‌کردیم. اما امروز به برکت خون شهدا و با توکل به خدا، اقتدار داریم و روی پای خودمان بدون وابستگی ایستاده‌ایم و قدرت‌های بزرگ جهان را به زانو درآورده‌ایم. ضمن اینکه عزت را برای جهان اسلام به ارمغان آورده است.

به گفته سردار شکارچی، دشمنان ما در این ۴۰ سال مرتب در حال ذوب شدن بودند و به قول بسیجی‌ها دیگر نباید گفت بریتانیای کبیر بلکه باید گفت بریتانیای صغیر. یکی از چیزهایی که زیرساخت قدرت ما را عمق بخشیده است، کارهایی است که در حوزه معنویت، فرهنگ و هنر انجام شده است. اینکه ابزار فرهنگ و هنر در دست چه کسی باشد و چگونه از آن استفاده کند، مهم است.